Добірка корисних ігор для дітей під час військового стану
Добірка корисних ігор для дітей: грайте в бомбосховищі і вдома
Повернення до себе:
- Обмальовуємо долоньки фарбами, плескаємо.
- «Привіт, пальчику, як ти живеш?»
Заземлення, почуття опори:
- Вирощуємо «великі ноги».
- Залишаємо відбитки, малюнки стопами і долоньками на піску.
- Малюємо дерева, квіти, кущі — усе з великими і міцними коренями.
- Тремося носами, плечима, ліктями.
- Тупотимо ніжками сильно, як бегемотики, які проганяють хижаків.
Повертаємо відчуття контролю:
- Дати в руки те, що можна пом’яти (пластилін, глину).
- Пограти з конструктором.
- Ліпимо тварину, якої в природі не існує.
- Ліпимо маску і кривляємося.
- Нехай у дитини буде хтось, хто ще менше від неї — улюблена іграшка, лялька, цуценя: хтось, про кого вона дбатиме.
Гра «Ти де?» — «Я тут!». Створити «сейф», куди малюк зможе заховати свої страхи у формі зім’ятих папірців, шишок, клаптиків, малюнків.
Гра «Тортик» (Піца). Ця тілесна вправа «заземляє». Важливо, щоб кожна дитина отримала свою частку уваги. Отже, вибираємо, з кого робити «тортик» чи «піцу». Потім шарами різної інтенсивності на підлітка «накладається» цукор, борошно, салямі, сир та все решта. Це чудова вправа на зняття м’язових затисків.
Гра «Рукостискання». Діти вітаються за руку, при цьому не відпускаючи її при стисканні, поки не знайдеться нова людина для стискання іншої руки.
Гра «На щастя — На жаль». Ця класна вправа дає уявлення про те, що вихід зі складної ситуації завжди є. Грають по черзі. Перед підлітком і його друзями озвучується складна ситуація. Наприклад: «В Україні почалася війна». Хтось інший продовжує: «Але, на щастя, вся моя родина ціла». Черга переходить до іншого: «Але, на жаль, мої друзі в іншому місті вимушені три доби поспіль ночувати в бомбосховищі». І далі по колу: «Але, на щастя, українці об’єдналися, як ніколи за часів незалежності». Тобто всі учасники продовжать і закінчать цю ситуацію. Важливо, щоб діти зрозуміли: будь-яка ситуація надзвичайно багатогранна.
Зробіть «Ловця снів» з паличок і кольорових ниток як павутинку. Можна повісити біля місця, де дитина спить, щоб той «ловив» погані сни і не пускав їх до малюка. Шукаємо ресурси для подолання страхів — ліпимо, малюємо, клеїмо янгола-захисника.
Робимо «Штаб». Навіть якщо ви в бомбосховищі, можна зробити «бункер у бункері» — тільки для дітей. У цьому укритті діти ховаються, розповідають один одному секретики, граються з ліхтариками. А можна там заховатись і цілій родині, обійматись, мріяти
Тілесні ігри з дитиною - в бомбосховищах та в інших умовах війни
Розділ
Важливо! Тілесні ранкові ігри для дітей (важливі в будь-який час - дітям і дорослим, але вранці саме зараз вони просто необхідні)
Від нашої "тілесності" зараз буде залежати, як ми впораємося із емоційним навантаженням, травмуванням.
☀️ Доброго ранку, носик, доброго ранку щічки, доброго ранку вушка,доброго ранку шийка, доброго ранку плечики і т.д. - торкаємося різних частин тіла, промовляючи слова (можливо, цілуючи). Треба пройтися по всьому тілу.
☀️ Ліпка - розминати тіло, як тісто, чи пластилін
☀️ Колобок - спочатку "засипати" муки - пройтись легкими рухами по всьому тілу, потім,"налити" води - рухи, що гладять. Ліпимо тісто, а потім робимо колобок - дитина сидить, обійнявши себе руками. А ми її обіймаємо за спинку. Розкриваємо руки - колобок "випікся"
☀️ Поцілунки - квадратный, трикутний, овальний - цілувати лобик чи щічку багатьма поцілунками так, щоб їх послідовність утворила форму
☀️ Якого кольору поцілунок (є прекрасна книга "якого кольору поцілунок) - наприклад, я тебе зараз цілую жовтим поцілунком, малиновим, райдужним в т.д
☀️ Люлечка. Сісти за дитиною, обіймаючи її за спинку, можна погойдатися
☀️ Обійманці - обійми мене, сильніше, ніж я
☀️ Кенгуру - дитина сідає животик к нашому животику і міцно обіймає
☀️ Призначити дитину головною по рахунку обіймів
☀️ Діду - діду, де ти там, не морозь (щічки, носик, попу,животик, ніжки..)...... нам - дорослий каже слова,торкається до якоїсь своєї частини тіла. Діти - називають її і також торкаються. Потрібно пройтись по всьому тілу
☀️ Коврик - простукати себе, все тіло,мов коврик
☀️ Орангутан - стукати із криком Яяяя себе по грудній клітині, мов мавпа
☀️ Торкатися один одного "різними доторками" - як зайчик, як змія, як лисиця хвостиком
☀️ Сніговик - "ліпимо" із тіла дитини сніговика. Просимо напружити всі м'язи, наче він змерз. А потім "гріємо сонечком" - - а зараз вийшло сонечко в сніговик тане. І дитина розслабляється
☀️ Очищення. Сонечко чи вода проходить (із нашими торканнями) по тілу зверху донизу - і змиває, освітлює все, що напружує, лякає, заважає
☀️ Малювати на животику, спині різні букви чи прості форми, а дитина має вгадати, що це
☀️ Домик .ти Домик - це у тебе підлога, (ніжки) стіни (проходимо по всьому тілу доторками),криша - голівка. Ти в домику. (Можна покласти руку на серце)
☀️ Квітка чи дерево. Запитати у дитини, ким вона хоче бути, якої квіткою, чи деревом. Торкнутися стоп - (в тебе дуже міцне коріння, воно із землі бере все, що потрібно для життя і міцно тримає тебе.) . Торкнутися боків (У тебе такий стрункий сильний міцний гнучкий стовбур. Він може зігнутися, може схилитися, але він ніколи не зломається. Він витримає всі вітри та урагани). Торкнутися голівки - (а це твоя крона - красива, ніжна, соковита, сильна). Ти - дерево Життя.
☀️ Робимо масаж
Рейки, рейки, шпали, шпали...
Їхав поїзд із Полтави.
Ось віконце відчинилось —
Горошинки покотились.
Йшли курчата, ціпу-ціпу,
Дзьобали собі на втіху.
А за ними гусенята
Теж пощипують завзято.
Далі йшла сім'я слонів,
Тупали, аж гай шумів.
От директор-молодець
Стіл поставив і стілець
Та друкує на машинці
Лист малесенькій дитинці:
«Люба доню! Рідна пташко!
Висилаю жовту чашку,
В неї сонячні бочки
І на денці — крапочки».
Переспів Мирослави КІМ.
Важливо пам'ятати, що зараз діти і дорослі навряд чи зможуть грати в ігри, робити практики із закритими очима - поки що ми можемо намагатися контролювати всі процеси
Торкаємося тільки частин тіла, закритих одягом
Наші доторки - не поверхневі, не лоскочуть, а трохи проминають
Дитина може якусь гру просити повторювати багато разів - ця гра для неї найтерапевтична!
Борони нас всіх Бог! Слава Україні!
Малювання — одна з найкорисніших практик. Яке воно, антистрес-малювання?
- Малюйте будиночок — на відчуття меж, на безпеку, майбутнє.
- Групові малюнки — відчуття спільності.
- Можна намалювати страхи і спалити малюнок (якщо ви у відносній безпеці вдома чи маєте змогу прогулятись у теплу погоду на вулиці).
- Можна малювати ватними паличками, краплями, пластиліном.
- Малюємо на кольоровому, на темному, на посуді й на тканині.
Як розмовляти з дитиною, якщо під час війни хтось загинув?
Якщо хтось загинув, простими словами і чесно відповідайте на запитання дитини про нього і про те, що сталося. Смерть найближчих людей діти переживають по-різному, залежно від віку, але щоб змиритися з подією, багатьом з них потрібна допомога психолога. Це нормально.
Якщо ваша дитина вже перейшла в підлітковий вік і після смерті когось із рідних чи знайомих стала апатичною, неактивною, скаржиться, що зникла енергія і нічого не хочеться робити, худне — це ознака депресії. Підліток може почати культивувати біль за померлим просто щоб перевести фокус уваги і пережити. Адже страждання під час переживання втрати — нестерпні.
Що можна робити?
- писати листи померлому;
- створити книгу пам’яті, де будуть фотографії людини і якісь пам’ятні дрібниці;
- створити «вівтар любові».
Дозвольте собі розділити це горе з дитиною на двох. Поплачте разом, якщо вийде. Скажіть хлопчику, що не варто забороняти собі почуття. Бо якраз не плакати — неприродно для організму.
Якщо дитина сумує за будинком, якщо довелося його залишити, або за улюбленими іграшками чи речами — дозвольте виражати смуток і плакати: «Дійсно сумно, що ти втратив(ла)…» За можливості спробуйте щось знайти натомість і втішити. Наприклад, придумайте казку, як стара іграшка прийшла до чарівника і перетворилася на нову. Їй можна залишити ім’я колишньої іграшки — був кіт Васько, а став Ведмідь Василь. Велосипед перетворився на новий самокат і в тому ж дусі.
Переведіть увагу дитини на інші заняття, навчіть нових ігор. Дотримуйтеся звичних ритуалів — наприклад, казка перед сном.
Різні варіанти для спільної творчих ігор
ЇСТІВНА ФАРБА ДЛЯ ПАЛЬЦІВ: ВСЕ, ЩО ВАМ ПОТРІБНО, ЦЕ БОРОШНО, ВОДА ТА ХАРЧОВИЙ БАРВНИК: НАЛИЙТЕ 1 СКЛЯНКУ ХОЛОДНОЇ ВОДИ ТА ВСИПТЕ 1 СКЛЯНКУ БОРОШНА В КАСТРУЛЮ. ПОСТУПОВО ДОДАЙТЕ 3 СКЛЯНКИ ОКРОПУ ТА ДОВЕДІТЬ СУМІШ ДО КИПІННЯ. ДАЙТЕ ЇЙ ВИСТИГНУТИ, РОЗДІЛІТЬ НА КІЛЬКА ЧАСТИН ТА ДОДАЙТЕ ХАРЧОВІ БАРВНИКИ.
Ліпіть з пластиліну
https://www.youtube.com/watch?v=XZgpcWXs7ec&list=PLElG6fwk_0UkVY50JOJxntVz739M4pUsB
ЯКЩО ПЛАСТИЛІН ЗАКІНЧИВСЯ, ВИМОЖЕТЕ САМІ ЗРОБИТИ ТІСТО ДЛЯ ЛІПЛЕННЯ ЗАТАКИМ РЕЦЕПТОМ:
● 1 склянка борошна
● 1 стакан крохмалю(картоплянийабо кукурудзяний)
● 2 ст. ложки рослинної олії
● 1 склянка окропу
● 2 ст. ложки соку лимона
● харчовий барвник
Борошно і крохмаль змішайте вмисці. Вмішайте дві ложки рослинної олії. Усклянку окропу капнути барвник і лимонний сік. Виливаємо все цевмиску і активно перемішуємо, після чого вимішуємо на рівній поверхні. Якщо тісто липне – додайте ще борошна.
НАНИЗУЙТЕ НАМИСТИНИ НА НИТКУ, ЩОБ ЗРОБИТИ ПРИКРАСИ (НАГЛЯД ДОРОСЛОГО ОБОВ' ЯЗКОВИЙ ПІД ЧАС ІГОР З НАМИСТИНАМИ ТА ІНШИМИ ДРІБНИМИ ПРЕДМЕТАМИ !). ЯКЩО У ВАС НЕМАЄ НАМИСТИН, ЗРОБІТЬ ПРИКРАСИ АБО ЗМІЙКИ З МАКАРОН, ПІР’ЇН ЧИ РІЖОК. МАКАРОНИ МОЖНА ПОФАРБУВАТИ.
КІЛЬЦЯ З СУХИХ СНІДАНКІВ + СПАГЕТІ. ВІЗЬМІТЬ ПЛАСТИЛІН, ЗЛІПІТЬ З НЬОГО КУЛЬКУ ТА ВСТАВТЕ У НЕЇ КІЛЬКА ДОВГИХ МАКАРОН. ЗАПРОПОНУЙТЕ МАЛЮКОВІ НАНИЗАТИ НА СПАГЕТІ КУЛЬКИ З СУХИХ СНІДАНКІВ. А ЯКЩО ВОНИ РІЗНОКОЛЬОРОВІ, ТО ЦЕ ДОДАСТЬ ГРІ ПЕВНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЕЛЕМЕНТУ (ГРУПУВАННЯ РІЗНИХ КОЛЬОРІВ).
Зробіть разом цікаві поробки
ПРИКЛАДИ САМОРОБОК ІЗ ПАПЕРУ
https://www.youtube.com/channel/UCpKlZnl88hGmT363eG4mtEg
ОРІГАМІ МЕТЕЛИК ДЛЯ ДІТЕЙ
https://www.youtube.com/watch?v=DfgOMx31Ht8
ПРОСТІ ТА ШВИДКІ ОРІГАМІ ДЛЯ ДІТЕЙ. ЗВІРІ З ПАПЕРУ.
https://www.youtube.com/watch?v=JLV8_RZ-WEA
ЦІКАВІ ПОРОБКИ КВІТІВ З ПАПЕРУ
https://naurok.com.ua/post/shkola-florista-dizaynera-vesnyani-porobki-z-paperu
ЯК СТВОРИТИ ОРИГІНАЛЬНІ ЗАКЛАДКИ ДЛЯ КНИГ ВЛАСНОРУЧ. ІДЕЇ, МАЙСТЕР-КЛАСИ, СХЕМИ
https://naurok.com.ua/post/yak-stvoriti-originalni-zakladki-dlya-knig-vlasnoruch
ІДЕЇ СТВОРЕННЯ ЯСКРАВИХ НЕПЕРЕСІЧНИХ КРАШАНОК ДО ВЕЛИКОДНЯ
https://naurok.com.ua/post/ide-stvorennya-yaskravih-neperesichnih-krashanok-do-velikodnya
https://dityinfo.com/dozvillya/pishemo-pisanki-z-ditmi.html
ВИГОТОВЛЕННЯ ЛИСТІВОК ВЛАСНОРУЧ – МИСТЕЦТВО ТВОРИТИ МАЛЕНЬКІ ШЕДЕВРИ. ШІСТЬ ТЕХНІК ВИГОТОВЛЕННЯ ЛИСТІВОК, ЗРАЗКИ ТА СХЕМИ ДЛЯ НАТХНЕННЯ
https://naurok.com.ua/post/listivkarstvo-abo-kardmeyking-mistectvo-tvoriti-malenki-shedevri
МАЙСТЕР-КЛАСИ ДЛЯ ДІТЕЙ
https://www.youtube.com/watch?v=O4Y-N59IBFg
ПРОГРАМА «НЕДІЛЬНИЙ СНІДАНОК» ПРОПОНУЄ МАЙСТЕР-КЛАСИ ДЛЯ ДІТЕЙ І БАТЬКІВ: МАЛЮЄМО ДОЛОНЯМИ. ПОВНИЙ ВИПУСК ПРОГРАМИ ДИВІТЬСЯ ЗА ПОСИЛАННЯМ:
ДОЦІЛЬНО ВЛАШТОВУВАТИ ДОМАШНІ ВИСТАВКИ ЗІ ЗРОБЛЕНИХ ДИТИНОЮ ВИРОБІВ З ПАПЕРУ, З ПЛАСТИЛІНУ, СОЛОНОГО ТІСТА
ГОТУЄМО З ДИТИНОЮ: 5 РЕЦЕПТІВ ДЛЯ НАДСМАЧНИХ КАНІКУЛ
https://1plus1.ua/spring/novyny/gotuemo-z-ditinou-5-receptiv-dla-nadsmacnih-kanikul
ГОТУЄМО З ДИТИНОЮ. 7 ПРОСТИХ РЕЦЕПТІВ ДЛЯ БУДЬ-ЯКОГО ВІКУ
http://www.biscotti-group.com/uk/gotuemo-z-dytynoyu-7-prostykh-retseptiv-dlya-bud-yakogo-viku
Фізична активність
Перебуваючи вдома можна більше часу приділити дітям і навчити їх (та й себе) гарним звичкам. Заняття фізичними вправами– одна з них.
Діти звикли багато рухатися – врешті-решт, це їм просто необхідно! Їм потрібно шуміти, бігати, стрибати і таке інше. Це можна робити як вдома, так і на вулиці. Ось декілька ідей:
ГРАЙТЕСЯ В «ГАРЯЧУ ЛАВУ»: РОЗКИДАЙТЕ ПО ПІДЛОЗІ ДИВАННІ ПОДУШКИ Й УЯВІТЬ, ЩО ПІДЛОГА – ЦЕ ПОТІК РОЗПЕЧЕНОЇ ЛАВИ. ДИТИНА МОЖЕ ПЕРЕПОВЗАТИ, ПЕРЕХОДИТИ ЧИ ПЕРЕСТРИБУВАТИ З ПОДУШКИ НА ПОДУШКУ.
Використовуйте покривало як парашут (розкрийте покривало над головою, а потім повільно опустіть на підлогу). Граючись з немовлятами, накривайте та розкривайте їх простирадлом, граючись в «ку-ку».
Використовуючи простирадла, ковдри, подушки, стільці і таке інше, побудуйте фортецю. Не поспішайте, нехай головними «будівельниками» будуть діти. Ваша фортеця не обов’язково має бути красивою, головне - безпечною!
Зробіть «смугу перешкод» з меблів, подушок та іграшок.
Грайтеся з ліхтариком: чи зможе дитина дострибнути до плями світла? Чи зможе вона дотягнутися до такої плями на стіні? Після таких вправ діти самі хочуть взяти ліхтарика до рук – звісно, не відмовляйтеся! Ліхтарики займають їх на доволі тривалий час.
Грайтеся в «Мисливця за кольорами». Запропонуйте дитині знайти у помешканні три сині речі, скласти їх докупи, а потім повернути на місце. Повторюйте вправу з різними кольорами.
ОБОВ’ЯЗКОВО РОБІТЬ З ДИТИНОЮ ЗАРЯДКУ ТА РУХАНКИ, НАПРИКЛАД З КАНАЛУ “З ЛЮБОВ’Ю ДО ДІТЕЙ”.
https://www.youtube.com/user/SonechkoProject
ВЕСЕЛІ ТАНЦЮВАЛЬНІ ВПРАВИ ДЛЯ ДУЖЕ ЕНЕРГІЙНИХ (ЯК НА АНГЛОМОВНОМУ ЮТУБ-КАНАЛІ«GONOODLE | GET MOVING»)ТА СПОКІЙНІШІ НА«COSMIC KIDS YOGA».
РУХАНКИ І ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКИ ДЛЯ ДІТЕЙ:
https://www.youtube.com/watch?v=7pGnVGCLSsk&list=PLElG6fwk_0UmWfbppU9Y_Qp8kOGDOvfDs
Пізнавальна діяльність
МАЛЮКИ ДУЖЕ ЛЮБЛЯТЬ СПОСТЕРІГАТИ ЗА РІЗНИМИ ЗМІНАМИ В ЇХНЬОМУ ОТОЧЕННІ ТА ДОСЛІДЖУВАТИ НАВКОЛИШНІЙ СВІТ. ПРИКЛАДИ ЦІКАВИХ ДОСЛІДІВ ТА СПОСТЕРЕЖЕНЬ ТУТ:
https://vseosvita.ua/library/sposterezenna-ta-doslidi-v-dnz-90600.html
https://mon.gov.ua/ua/osvita/doshkilna-osvita/profesijna-skarbnichka/doslidi-ta-eksperimenti-z-ditmi
ВЛАШТУЙТЕ «СІМЕЙНІ» 3D-ТУРИ МУЗЕЯМИ УКРАЇНИ. МУЗЕЇ УКРАЇНИ ПРОСТО НЕБА
https://museums.authenticukraine.com.ua/ua/
НАЦІОНАЛЬНИЙ МУЗЕЙ ПРИРОДОЗНАВСТВА:
https://naturalhistory.si.edu/visit/virtual-tour
Перегляньте картини про дітей відомих художників. Нехай діти спробують розповісти хто зображений на цих картинах, які почуття викликають ці картини у дітей
КАТЕРИНА ДУДНІК
https://www.youtube.com/watch?v=PtraPPVax1E
НАТАЛІЯ ДЕРЕВ'ЯНКО
https://www.youtube.com/watch?v=K6QM7wDkgWM&feature=emb_logo
ВІКТОРІЯ ПРОЦІВ
https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=V1fdhatx1a8&feature=emb_logo
БУРШТИНОВІ БАРВИRAMUNAS NAUMAVICIUS
https://www.youtube.com/watch?v=hiligqr8n8c&feature=emb_logo
НІНО ЧАКВЕТАДЗЕ
https://www.youtube.com/watch?v=EwEL-PogUhc
СЛУХАЙТЕ КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ, ОЗВУЧЕНІ ВІДОМИМИ УКРАЇНЦЯМИ
https://kazky.suspilne.media/list.php
ДО КОЖНОЇ КАЗКИ ЦЬОГО ПРОЄКТУ Є ІЛЮСТРАЦІЇ, ЯКІ ЗРОБИЛИ ЖЕНЯ ГАЙДАМАКА І МАША ФОЯ. ЦІ КАРТИНКИ МОЖНАЗАВАНТАЖИТИ ТА РОЗМАЛЮВАТИРАЗОМ З ДИТИНОЮ.
https://kazky.suspilne.media/rozmalyovky.php
КОРИСНО РОЗГЛЯДАТИ РАЗОМ З ДИТИНОЮ ДИТЯЧІ КНИЖЕЧКИ, АНАЛІЗУВАТИ МАЛЮНКИ, ВИЗНАЧАТИ НА НИХ ОБ’ЄКТИ, МІСЦЕ ЇХ РОЗТАШУВАННЯ, ФОРМУ, КОЛІР
Почитайте щось разом чи окремо (малюки, які ще не вміють читати, можуть гортати книжки і описувати те, що вони бачать на ілюстраціях).
Уявіть це! Перед читанням книги разом з дитиною «пройдіться по картинкам», перегляньте ілюстрації. Можливо, ваша дитина зможе переповісти історію, користуючись виключно побаченими картинками.
БАГАТО ВІРШІВ ТА КАЗОК УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ МОЖНА СЛУХАТИ З ДІТЬМИ ТУТ HTTPS://WWW.YOUTUBE.COM/AUDIOMAMA
ПРОПОНУЙТЕ РОЗВИВАЛЬНІ ІГРИ МАЛЮКАМ
https://www.youtube.com/user/reverslink/videos
ЦІКАВІ ІГРИ ДЛЯ ДОШКІЛЬНЯТ З ТВАРИНАМИ
https://www.youtube.com/watch?v=qaaPAlX_xLA
РОЗВИВАЛЬНІ ІГРИ ДЛЯ ДІТЕЙ ПО СКАЙПУ
https://www.youtube.com/watch?v=IY5zHX-mijc
РОЗВИВАЛЬНІ ІГРИ ДЛЯ ДІТЕЙ 3-4 РОКІВ
https://dityinfo.com/rozvitok-ditini/7-rozvivayuchih-igor-dlya-ditei-3-4-rokiv.html
САЙТ «РОЗВИВАЙКА» (ДЛЯ ДІТЕЙ 3-4 РОКІВ) HTTP://WWW.KIDMADE.COM.UA/UKR/ARTICLE/ROZVIVAJUCHI-IGRI-DLJA-DITEJ-VID-3-DO-4-ROKIV.HTML
ДИДАКТИЧНІ ІГРИ «ЯКИЙ МАЛЮНОК НАСТУПНИЙ»
https://childdevelop.com.ua/worksheets/1950/
ЦІКАВА МАТЕМАТИКА ДЛЯ ДОШКІЛЬНЯТ
https://learning.ua/matematyka/doshkilniata/
ВЧИМО СКОРОМОВКИ
НЕЗВИЧНІ СПОСОБИ МАЛЮВАННЯ
https://shotam.info/chym-zayniatysia-z-dit-my-pid-chas-karantynu-top-5-veselykh-rozvah/
ЗНАЙОМИМОСЯ З ПОРАМИ РОКУ ТА НАЗВАМИ МІСЯЦІВ
РОЗВИВАЛЬНІ МОВНІ ІГРИ ДЛЯ ДІТЕЙ 3-5 РОКІВ
https://www.youtube.com/watch?v=8ocueX8_7CU
РОЗВИВАЛЬНІ ІГРИ-ВІКТОРИНИ ДІТЕЙ 3-5 РОКІВ
https://www.youtube.com/watch?v=ksUyX3TCfwk
ЛОГІЧНІ ІГРИ НА РОЗВИТОК МІРКУВАННЯ ТА КМІТЛИВОСТІ ДІТЕЙ 3-4 РОКІВ
https://www.youtube.com/watch?v=OKK4ltCP028
«FAMILY ПРОСТІР»: ЧИМ ЗАЙНЯТИ МАЛЕЧУ ВДОМА? ЦІКАВІ ІГРИ ТА РОЗВАГИ ДЛЯ ДИТИНИ
https://www.youtube.com/watch?v=HpUaC5TDR5I
РОЗВИВАЛЬНІ ІГРИ ДЛЯ ДІТЕЙ: ТОП-10 КОРИСНИХ РОЗВАГ
https://lady.tochka.net/ua/66492-razvivayushchie-igry-dlya-detey-top-10-poleznykh-razvlecheniy/
ТРИ КОРИСНІ ГРИ НА ANDROID ДЛЯ ДОШКІЛЬНЯТ. ТА ТРОХИ ПРО ІГРИ ДІТЕЙ НА ПЛАНШЕТІ
Перелік сайтів, матеріали яких будуть корисними для вихователів, батьків, дітей і інших учасників освітнього процесу
1. Вебінар «Як підвищити ефективність дистанційної роботи». https://www.youtube.com/watch?v=MbFvVyacZOE.
2. Моя країна – Україна: хрестоматія для дошкільнят з національнопатріотичного виховання / автори і укладачі – Н. Гавриш, О. Косенчук. – Харків: Ранок, 2022. – 96 с.
3. Збірка абеток, казок, приказок, цікавинок, дитячих ігор тощо http://abetka.ukrlife.org/
4. Серія з 10 онлайн зустрічей, які розроблені командою The LEGO Foundation. https://mon.gov.ua/ua/osvita/doshkilna-osvita/suchasne-doshkillyapid-krilami-zahistu/pedagogam-zakladiv-doshkilnoyi-osviti/lego-igrovi-onlajnvzayemodiyi-dlya-doshkilnyat.
5. Онлайн платформа для розвитку дітей (інтерактивні вправи, цікаві завдання) https://learning.ua/#google_vignette.
6. Платформа «Розвиток дитини». Практичні завдання для всебічного розвитку дітей https://childdevelop.com.ua/.
7. Радіо хвиля авторських казок українською мовою для дітей.https://kazky.suspilne.media/list.php.
8. Мультики, книги, казки, що допоможуть відволікти дітей під час перебування в укритті https://dytyna.blog/multyky-knygy-kazky-shhodopomozhut-vidvolikty-ditej-pid-chas-perebuvannya-v-ukrytti/.
9. Безкоштовні розмальовки на тему «Правила гігієни» https://mamabook.com.ua/bezkoshtovni-rozmalyovku-gigiena-10/.
10. Мультфільм «Небезпечні знахідки». https://www.youtube.com/watch?v=gx7XHXAL2_g.
11. Аудіоказки для малят https://oll.tv/uk/kids_audio-tales.
12. «Війна очима дітей», конкурс дитячих малюнків. https://vseosvita.ua/no-war.
13. Мультфільм «Про мінну безпеку: Лісовий скарб» ЮНІСЕФ https://www.youtube.com/watch?v=V5JZWI8TrEY.
14. Поради від захисника України: МОН розробило інформаційний комікс для дітей у воєнний стан https://mon.gov.ua/ua/news/poradi-vidzahisnika-ukrayini-mon-rozrobilo-informacijnij-komiks-dlya-ditej-u-voyennij-stan.
15. Аудіоказки українською https://audiokazky.in.ua/.
16. Ігри для зняття стресу у дітей https://dytyna.blog/igry-dlya-znyattyastresu-u-ditej/.
17. «Дерево казок» — читати та слухати казки (аудіо) різних народів.https://derevo-kazok.org/audio-tales/.
18. Журнал для дошкільнят і молодших школярів «Джміль» (цікаві бесіди, вірші, приказки, оповідки, нетрадиційні техніки образотворчості, досліди в домашніх умовах, комікси, електронні додатки тощо) https://jmil.com.ua/2022-2.
19. Кращі казки з усього світу для читання дітям дорослими, добірка аудіо казок.http://kazkar.info/.
20. Казки для дітей українською мовою.https://onlyart.org.ua/children/kazky/?fbclid=IwAR2yXzQTyfuUTtCw7nn TTQYVAj2g4T42oRwfe6i8NactHTqRDh-8_tc1KK8.
21. Український дитячий портал: авторські вірші, лічилки, веселі історії, анекдоти, загадки, прислів’я https://sonyashnik.com/.
22. Національна освітня інтернет-платформа https://vseosvita.