Пересадівський ЗДО
Миколаївська область, Миколаївський район

Як навчити дитину любити книги.

 Навчити отримувати задоволення від читання і любити книги можна і потрібно. Важливо тільки розуміти, як це зробити.

 ПРИКЛАД СТАРШИХ. А саме матусь, татусів, бабусь і дідусів, старших братів і сестер. Якщо ви самі не читаєте, то не сподівайтесь на те, що ваша дитина це робитиме. Важливо, щоб дитина змалку спостерігала приклад своїх близьких, які люблять читати, обговорювати прочитане разом.

ЧИТАННЯ ВГОЛОС. Чим більше ви читатимете дитині вголос, тим краще вона ставитиметься до читання. І тим імовірніше вона зацікавиться книгами. Навіть найменшому малюкові ви можете читати вголос. Дитина звикає до звучання вашого голосу, поступово починає розрізняти слова, сприймати короткі тексти. Пізніше вона стежитиме за логікою оповідання, відстежуватиме сюжет, співпереживатиме головним героям.

 КНИГИ ВДОМА. Іноді батьки вважають, що не варто витрачати гроші на паперові книги. Сьогодні, у століття інтернету, будь-яку книгу можна знайти в мережі. Але діти, як ніхто інший, люблять розглянути справжні картинки, погортати сторінки. І це теж важлива частина процесу читання. Удома завжди має бути багато дитячих книг – красивих, добре ілюстрованих і якісно виданих. Вибирайте твори й авторів, які давно завоювали ринок дитячої літератури, і сучасних письменників і поетів.

 РІЗНІ ЖАНРИ. Не вважайте, що дитині можуть бути цікаві тільки казки. Насправді літературний смак у кожної дитини відрізняється. Тому купуйте дитячі книги різних жанрів: гумор, пригоди, фантастика, казки, сімейні історії тощо. Нехай дитина сама вибирає, що її цікавить.

 КУПУЙТЕ КНИГИ РАЗОМ. Нехай купівля нової книги стане для дитини маленьким святом. Беріть малюка із собою до книжкової крамниці, щоб вона брала участь у виборі і купівлі.

 КЕРУЙТЕСЬ ТАКИМИ МІРКУВАННЯМИ.

Книги – це джерело знань, мудрості, інформації.

Читання книг – це правильне дозвілля, краще, ніж інтернет чи телевізор.

Читання книг – це поповнення словникового запасу і розширення кругозору.

 

Консультація "Чому дитині портібно читати книги"

Казки сприяють розвитку уяви та образного мислення дітей.

Як правило ,казкові сюжети наповнені різноманітними образами та життєвими ситуаціями .Оскільки під час читання текст сприймається виключно на слух,то діти більш чітко уявляють те,що чують.Завдяки цьому розвивається їхня уява та образне мислення.Вкрай важливо, щоб батьки виразно читали текст, змінюючи темп, тембр та інтонацію голосу. Це значно посилює ефект слухового сприйняття інформації. При перегляді чергового мультфільму цього досягти не вийде.

Гарна казка-гарний сон

За весь час існування людство вигадало безліч різноманітних казочок. Одні з них добрі, інші - не дуже. Важливо, щоб казка, яку чує перед сном дитина, викликала у неї переважно позитивні емоції.

Ті почуття, які діти переживають перед сном напряму впливають на якість їхнього сну та сновидіння, які їм потім насняться. Саме тому після фільму жахів навіть дорослим важко заснути, а сон видається поганим та наповнений різноманітних жахіть.

Якщо Ви прочитаєте своєму чадо перед сном гарну (бажано, не дуже довгу) казку з хорошим чи, навіть, кумедним сюжетом, то сон дитини буде спокійним і здоровим. Обов’язково зауважте це під час вибору чергової історії на ніч.

Перегляд телевізору перед сном навпаки збуджує дитину, а не заспокоює. Як наслідок, перегляд мультфільму на ніч може спровокувати нетривкий сон без сновидінь.

Казка вчить, як на світі жить

У казках, навіть фантастичних та чарівних, зображено чимало різноманітних ситуацій з життя. Котик рятує півника від лисички, правда перемагає кривду, а вірні товариші завжди допомагають у скрутну мить.

Завдяки цьому казка є хорошим інструментом для того, щоб пояснити дитині, що таке добро і зло, чому доброта та співчуття важливі у нашому світі, навіщо потрібна дружба та багато іншого.

За допомогою казок в характер дитини можна закласти підвалини людяності, щирості, любові та поваги до близьких. У більшості сучасних мультфільмів, на жаль, усього цього уже не знайдеш.

 

Логін: *

Пароль: *